Zpravodajství

Nad Jižním Městem se vznáší oblak strachu

Nad Jižním Městem se vznáší oblak strachu
Zdroj: TV Nova

Pražské Jižní Město obchází strach. Neznámý násilník tam v pondělí napadl a znásilnil desetiletou holčičku. Rodiče mají strach o své děti. Holčička je po zdravotní stránce v pořádku a spolupracuje s policií, která sbírá svědecké výpovědi.

Bylo pondělí okolo páté hodiny odpoledne. Podle policejní verze se k desetileté dívce na chodbě domu, kde bydlela, přiblížil muž a začal ji osahávat. A nezůstalo jen při tom. Policie případ řeší jako dokonaný trestný čin znásilnění.

Hledají se svědci
Útočník měl být asi sto sedmdesát pět cm vysoký, silnější postavy s tmavými vlasy i vousy a stříbrným kroužkem v levém uchu. Policie dostává od zveřejnění události každý den nové informace. Podle těch posledních existují dva svědci, kteří by mohli výrazně pomoci. V dané době od půl páté do pěti odpoledne měli muž a žena sedět přímo před domem, takže museli pachatele vidět přicházet i odcházet. Policie je žádá, aby se přihlásili.

Lidé ze sídliště mají strach z toho, že by násilník svůj čin mohl zopakovat. Podle policie ale zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo jednat o sériového pachatele, jakým byl například loni na podzim neznámý muž na Proseku. Sídliště děsil od října do ledna a během této doby zneužil čtyři chlapce nebo dívky. Policie ho nikdy nechytila, útoky se ale pak už neopakovaly.

Pokud se podaří násilníka dopadnout, hrozí mu až dvanáct let vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz