Zpravodajství

Je mu deset a je tlustý!

Je mu deset a je tlustý!
Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

Mám vnuka, který neustale jí a přecpává se. Dokonce krade potají jídlo. Dá se říct, že je závislý na sladkostech. Jakoukoliv dietu odmítá. Je mu deset let. Vůbec mu nevadí, ze se mu děti posmívají, protože je tlustý. Zatím má jen sedm kilo nadváhu, ale bojím se, ze se to bude zhoršovat. Babička

Milá Babičko,

Obezita u dětí je čím dál větší hrozbou a myslím, že sedm kilo nadváhy v deseti letech, je víc než dost. Vůbec se nedivím, že odmítá diety, v tomhle věku by mě spíš překvapilo, kdyby dobrovolně vyměnil oplatku za kus papriky. Momentálně záleží na tom, jak jej budete motivovat vy a hlavně rodiče. Těžko budete vnukovi vnucovat dietní jídla, když rodina bude konzumovat tučné a nezdravé pokrmy.

Proto bych vám doporučila abyste od základů změnili celý jídelníček, ale ne pouze vnukovi, celé rodině. Sladkosti vůbec nekupujte, nahraďte je ovocem, zeleninou. Slazené limonády vyměňte za ovocné šťávy. Jídlo vnukovi zpříjemněte například tím, že mu z rajčete na chlebu vytvoříte sluníčko. Zcela jistě se bude ohrazovat a jídlo odmítat, ale nenechejte se tím odradit. Taky mu zajistěte dostatek pohybu. Jsou prázdniny, berte jej na výlety, pěší túry. Ať si s ním jde tatínek třeba po práci zakopat na hřiště. Zkrátka ten největší kus práce teď závisí na vás.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a zbytek je z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz