Zpravodajství

Je mu deset a je tlustý!

Je mu deset a je tlustý!
Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

Mám vnuka, který neustale jí a přecpává se. Dokonce krade potají jídlo. Dá se říct, že je závislý na sladkostech. Jakoukoliv dietu odmítá. Je mu deset let. Vůbec mu nevadí, ze se mu děti posmívají, protože je tlustý. Zatím má jen sedm kilo nadváhu, ale bojím se, ze se to bude zhoršovat. Babička

Milá Babičko,

Obezita u dětí je čím dál větší hrozbou a myslím, že sedm kilo nadváhy v deseti letech, je víc než dost. Vůbec se nedivím, že odmítá diety, v tomhle věku by mě spíš překvapilo, kdyby dobrovolně vyměnil oplatku za kus papriky. Momentálně záleží na tom, jak jej budete motivovat vy a hlavně rodiče. Těžko budete vnukovi vnucovat dietní jídla, když rodina bude konzumovat tučné a nezdravé pokrmy.

Proto bych vám doporučila abyste od základů změnili celý jídelníček, ale ne pouze vnukovi, celé rodině. Sladkosti vůbec nekupujte, nahraďte je ovocem, zeleninou. Slazené limonády vyměňte za ovocné šťávy. Jídlo vnukovi zpříjemněte například tím, že mu z rajčete na chlebu vytvoříte sluníčko. Zcela jistě se bude ohrazovat a jídlo odmítat, ale nenechejte se tím odradit. Taky mu zajistěte dostatek pohybu. Jsou prázdniny, berte jej na výlety, pěší túry. Ať si s ním jde tatínek třeba po práci zakopat na hřiště. Zkrátka ten největší kus práce teď závisí na vás.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz