Zpravodajství

VIDEO: Policisté dopadli gang bankovních lupičů z Prahy

VIDEO: Policisté dopadli gang bankovních lupičů z Prahy

Policisté ve čtvrtek dopoledne dopadli čtyřčlenný gang, který je podezřelý z asi deseti loupežných bankovních přepadení na území Prahy a ve Středočeském kraji. Čtveřici mužů ve věku od 23 do 35 let z Prahy zadrželi kriminalisté nedaleko obce Klíčov. V autě měli kromě zlodějského náčiní také střelné zbraně.

Zdroj: TV Nova

"Všechny čtyři muže policejní komisař ještě dnes obviní ze spáchání trestného činu loupeže a zároveň podá podnět státnímu zástupci na jejich vzetí do vazby," uvedla mluvčí pražské policie Eva Miklíková. Tři ze zatčených byli v minulosti již několikrát trestně stíháni. Po dvou z nich bylo vyhlášeno celostátní pátrání.

Gang lupičů má údajně na svědomí přepadení několika finančních ústavů. Dnes před polednem ale spadla klec. U obce Bášť je zadrželi policisté. Údajně se zrovna chystali přepadnout další banku.

Ve čtvrtek před polednem spadla klec

U obce Bášť ve středních Čechách zadrželi gang policisté. Údajně se zrovna chystali přepadnout další banku.Policisté o nich věděli už delší dobu a sledovali je. Jenomže ve čtvrtek museli zakročit.

Detektivové se domnívají, že tato nebezpečná skupina lupičů má na svědomí minimálně čtyři přepadení peněžních ústavů. Dvou v Praze a dvou ve středních Čechách. není ale vyloučeno, že jich je mnohem víc.

Policisté gang odhalili kvůli jejich amatérsky odvedené práci

Když šli přepadnout banku nebo poštu, nijak se nemaskovali. Měli na hlavě jen čepici. A to vše pod dohledem průmyslových kamer. Dva ze čtveřice zadržených byli v celostátním pátrání už rok a půl. Policie je podezírá z jiných přepadení.

Všichni teď čekají na výrok soudce, který je s největší pravděpodobností pošle do vazby.

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz