Zpravodajství

Kijivu skolila bakterie

V pražské zoo si asi hlasitě oddechli. Žádný jed, žádná otrava. Onemocnění gorilí samice Kijivu z pražské zoo způsobilo přemnožení bakterií ve střevech zvířete. Vyšetření vyloučilo nákazu i cizí zavinění. Prokázaly to výsledky laboratorního rozboru, které ve čtvrtek zoo zveřejnila na svých webových stránkách.

Zpráva podle vyjádření zoologické zahrady konstatuje, že vzhledem k nadměrnému horku a vyšší zátěži Kijivu v době laktace došlo k přemnožení střevních bakterií. V sobotu zvíře postihly křeče, průjem a zvracení. Kijivu začala zanedbávat péči o své dvouměsíční mládě Tatu, kterého se ujali ostatní členové gorilí skupiny.

Stav obou goril je opět v normálu

Samici byla bezprostředně po onemocnění aplikována antibiotika, protistresové léky a preparáty na úpravu trávení. Už po šesti hodinách bylo zřetelné klinické zlepšení, terapie se přesto další den opakovala. Rozbor trusu gorily provedl Státní veterinární ústav.

Stav Kijivu i mláděte Tatu je už normální, celá gorilí skupina je pohromadě a bez problémů. Matka pravidelně mládě kojí a má je u sebe. Pavilon, který musel být kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu Kijivu v neděli uzavřen, je veřejnosti přístupný už od úterního rána.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz