Zpravodajství

Kauza Čunek: případem se bude zabývat inspekce ministerstva vnitra

Kauza Čunek: případem se bude zabývat inspekce ministerstva vnitra
Zdroj: TV Nova

Šéf lidovců a vicempremiér Jiří Čunek ani teď nemůže klidně spát. Okolnostmi vyšetřování případu lidoveckého vicepremiéra Jiřího Čunka se bude zabývat inspekce ministra vnitra. Krajský státní zástupce bude muset rozhodnout spor mezi přerovskými státními zástupci a jejich jihlavským kolegou Arifem Salichovem.

Zjistit má jestli během vyšetřování někdo pochybil. Salichov v uplynulých dnech Čunkovu kauzu odložil s tím, že se vicepremiér ničeho nedopustil. Kritizoval přitom své kolegy.

Rozhodnutí o odložení Čunkova případu bude patrně stejně jako rozhodnutí v jiných závažných kauzách přezkoumáno. Pokud v něm nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká zjistí nesrovnalosti, dá pokyn k opětovnému prošetření kauzy. Zatím se k ní nevyjádřila. Do 20. srpna je na dovolené.

Nepřiměřenou kritiku odmítají

Spor vznikl mezi žalobci poté, co Salichov uvedl, že vyšetřování Čunkovy kauzy v Přerově bylo vedeno jednostranně a tendenčně. Vedení přerovského státního zastupitelství výtky odmítá a hodnotíme je jako zcela nepřiměřenou a neoprávněnou veřejnou kritiku výkonu působnosti jiných státních zástupců a zasíláme stížnost na jeho neetický postup a nevhodné chování, které ohrožuje důvěru ve státní zastupitelství. Kvůli vyjádřením Salichova podalo na tohoto jihlavského státního zástupce stížnost přerovské státní zastupitelství.

Čunek byl podezřelý z toho, že jako starosta Vsetína přijal před pěti lety od realitní společnosti půlmilionový úplatek. Trestní stíhání lidoveckého vicepremiéra zastavil jihlavský státní zástupce Salichov v pondělí kvůli řadě procesních a skutkových vad v policejním vyšetřování a nesrovnalostem ve výpovědích hlavní svědkyně Marcely Urbanové. Zastaveno bylo také trestní stíhání Petra Hurty ze společnosti H&B REAL, který měl úplatek Čunkovi údajně dát.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz