Zpravodajství

Dopravní policisté: jsme snadným terčem

Dopravní policisté: jsme snadným terčem
Zdroj: TV Nova

Být dnes dopravním policistou je vcelku rizikovým povoláním. Doprávci se totiž stále častěji stávají terčem útoků. Mluví o tom policejní prezidium. Podle něj řidiči stále častěji neváhají silniční hlídku napadnout.

Poslední podobný případ se stal ve středu večer na Trutnovsku. Motorkář tam při běžné kontrole srazil policistu. Ten je s vážným zraněním v nemocnici.

Policistu srazil

Sto třicet pět kilometrů v hodině naměřili včera večer policisté motorkáři ve Vrchlabí. Chtěli ho zastavit. Ten ale na výzvu nereagoval a jednoho policistu srazil. S vážnými zraněními byl ihned převezen do vrchlabské nemocnice, kde se podrobil nezbytné operaci a v současné době je mimo ohrožení života.

Policista má těžký otřes mozku a tříštivou zlomeninu nohy. Motorkář po srážce upadl, ale zůstal nezraněn. Policisté ho okamžitě zadrželi. Případ je stále v šetření.

Útoků přibývá
Podobných útoků je podle dopravních hlídek na silnicích rok od roku víc. Řidiči do policistů najíždějí často nebo je fyzicky napadají.Za prvních šest měsíců letošního roku policie zaznamenala více jak 290 útoků na policisty. V převážné většině se jedná o případy, ke kterým došlo při silničních kontrolách.

Smrtí dopravního policisty skončila kontrola na Trutnovsku před dvěma lety. Srazil ho tehdy opilý řidič. Policista zraněním v nemocnici podlehl. Řidičův počin je v takovýchto případech kvalifikován jako útok na veřejného činitele se zbraní. Pokud by řidič zavinil smrt policisty, hrozí mu až 15 let vězení.

Celkový počet napadených policistů sice letos klesl. Dopravní policisté se ale s agresivními řidiči setkávají stále častěji.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz