Zpravodajství

V policejní síti uvízla velká ryba: gang zlodějů aut!

V policejní síti uvízla velká ryba: gang zlodějů aut!
Zdroj: TV Nova

Zřejmě největší případ, kdy se mezinárodní gang zlodějů aut pokusil legalizovat kradená auta, řeší plzeňští policisté. Zatkli čtyři podezřelé muže a zajistili víc než dvacítku aut. Je možné, že toho mají na svědomí mnohem víc. Také počet zadržených může ještě stoupnout.

V hledáčku policie jsou gangsteři od března
Akce s krycím názvem Darek se rozjela koncem března. Stopu gangu, který po celé republice kradl auta, teď je vidíte na záběrech, sledovali kriminalisté čtyři měsíce. Dosud se policii podařilo zajistit 22 vozidel a toto číslo nemusí být konečné.

Členové gangu po krádežích motorových vozidel pozměňovali identifikační údaje těchto vozidel, zejména se jednalo o výrobní čísla karosérie. Gang přihlašoval auta jako dovezená na německé doklady na různých místech Plzeňského a Karlovarského kraje.

Možná v tom mají prsty i úředníci
Podle všeho kradené vozy v České republice legalizovali a pak se je snažili dál prodat. Podle našich informací si vybírali registry vozidel v menších městech. Tam úředníkům předkládali zfalšované doklady k autům.

Policie zatím zatkla 4 lidi. Je ale možné, že v podvodu figurují další lidé, například úředníci z registrů. Buď mohli o podvodu vědět, nebo umožnili přihlášení kradených aut svou nedbalostí.

Může se stát, že podezřelých tak bude daleko víc a samozřejmě může být i víc odcizených vozidel. Svým rozsahem se jedná o výjimečnou akci. Případ není u konce. Tak není jasné, na jakou částku si gang mohl přijít. Všem členům ale hrozí mnohaleté vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz