Zpravodajství

Mel Gibson je nejvlivnější celebritou světa

Mel Gibson je nejvlivnější celebritou světa
Zdroj: TV Nova

Herec a režisér Mel Gibson zvítězil v nejnovějším žebříčku časopisu Forbes o nejvlivnější celebritu světa. Vyšachoval tak loňskou vítězku Jennifer Anistonovou a předstihl tak mnohé slavné kolegy herce, sportovce i hudebníky.

Osmačtyřicetiletý tvůrce kontroverzního filmu Utrpení Krista zvítězil díky ročnímu příjmu 210 millionů dolarů a největšímu zájmu světových médií. Druhé místo v top 100 získal golfista Tiger Woods a třetí je moderátorka televizních talk show Oprah Winfreyová. Na čtvrtém místě skončil herec Tom Cruise, následují Rolling Stones a šestá J.K.Rowlingová, literární matka Harryho Pottera. Zajímavé je, že Catherine Zeta-Jonesová je na 56. místě, zatímco její manžel, herec Michael Douglas, se vůbec do slavné stovky nedostal. Loňská vítězka, hvězda seriálu Přátelé, Jennifer Anistonová, se propadla až na 17. místo.

"Metoda, kterou používáme, je každý rok stejná a vysoce propracovaná," říká Peter Kafka z redakce Forbesu. "V podstatě jde při vyhodnocení o kombinaci peněz a slávy. Rozdělujeme světové celebrity do různých kategorií a v každé z nich vyhledáme ty, které vydělávají nejvíc. Pak je seřadíme do TOP 100 nejvlivnějších celebrit světa."

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz