Zpravodajství

Klučina utekl matce a skrývá se na ambasádě

Klučina utekl matce a skrývá se na ambasádě
Zdroj: TV Nova

Slovensko žije příběhem jedenáctiletého Marka, který utekl matce na italskou ambasádu v Bratislavě. Malý Marek tam požádal, aby mohl odjet do Itálie ke svému otci. Rodiče se už delší dobu hádají o to, kdo bude dítě vychovávat. Právě tento měsíc má být soud. Marek má oficiálně italské i slovenské občanství a obě země si už vyměnily diplomatické nóty.

Všichni teď čekají na to, jaké předběžné rozhodnutí vydá soud a komu dítě svěří. Těhotná matka tvrdí, že ambasáda nechává chlapce spát na gauči a dva dny jí nedovolili ho ani vidět.
Syna podle ní zmanipuloval jeho otec. Už minulý rok přes prázdniny ho prý odmítl vrátit a zasáhnout musely soudy.

Je to ale pravděpodobně otázka několika příštích hodin, kdy soud rozhodne, komu hocha dočasně svěří do péče.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz