Zpravodajství

Za fotky mrtvého skladatele Svobody půjdou policisté k soudu

Za fotky mrtvého skladatele Svobody půjdou policisté k soudu
Zdroj: TV Nova

Dva policisté, kteří chtěli v lednu prodat fotografie mrtvého skladatele Karla Svobody, skončí u soudu. Okresní státní zástupce jejich případ uzavřel a doporučil oba dva obvinit. Oba byli před časem propuštěni ze služeb policie. Nyní jim tak hrozí i vězení. Svoboda se zastřelil letos v lednu ve své vile v Jevanech. Více už reportáž Michala Kratochvíla (viz. přiložené video).

Sebevražda Karla Svobody otřásla celou českou kulturní scénou. Zpráva o tom, že se skladatel zastřelil ve své vile v Jevanech, plnila první stránky novin.

Zájmu o smrt hudební celebrity chtěli využít dva policisté

Za dvacet tisíc korun prodali policejní fotky, na kterých byl Karel Svoboda jen několik minut po sebevraždě. Hned v prvních chvílích bylo jasné, že za únik fotografií budou padat hlavy. Po měsících vyšetřování doporučil okresní žalobce oba policisty obžalovat.

Hrozí jim až jeden rok vězení

Státní zástupce tak navrhl oba policisty obvinit hned z několika trestných činů. Z porušování povinností dozorčí služby nebo z poškození a zneužití záznamu na nosiči informací ve spolupachatelství. Jako viníci byli označeni Ladislav Chábera a Aleš Sobotka. Ani jeden z nich už u policie nepracuje.

Chábera se Sobotkou nakonec zůstali jedinými obviněnými policisty. Za prodej fotografiií jim teď před soudem hrozí až jeden rok ve vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz