Zpravodajství

Policie v Sokolově pozatýkala skupinu zlodějů alkoholu

Dvouměsíční vyšetřování krádeže návěsu s nákladem čtrnácti tisíc lahví tvrdého alkoholu skončilo pátečním zatčením 38-ti letého muže z Chebska. Celkem jsou obviněni tři muži. Řidič, který náklad převážel z Francie na Slovensko, a jeho dva komplicové, kteří alkohol ukryli a chtěli rozprodat.

Hodnota alkoholu, který řidič na Slovensko převážel, přesáhla 700 tisíc korun

Plán byl úplně jednoduchý. Do všeho zasvěcený řidič si nechá ukrást auto i s nákladem a pak z jeho prodeje dostane podíl. Cestou z Francie se řidič nákladní soupravy zastavil na parkovišti mezi Sokolovem a Karlovými Vary.

Návěs tu nechal stát přes noc a ráno ho tu nenašel. Podle plánu pak případ ohlásil policii jako krádež. Jeho komplicové pak návěs převezli do skladu na okraji Kynšperka, kde alkohol ukryli.

Odstavený návěs se sice zanedlouho našel, ale samozřejmě prázdný. Ukrytý alkohol ve skladu nenechali zloději dlouho ležet ladem a kořist chtěli zpeněžit. To se jim stalo osudným.

„První stopou a vlastně i nejdůležitější pro nás bylo to, že jeden ze zadržených pachatelů se pokusil část kradeného zboží prodat u nás v regionu," řekla nám tisková mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová .
Trojice zlodějů tak skončila za mřížemi. Za krádež jim teď hrozí až 8 let vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz