Zpravodajství

Britové skupují vajíčka na bitvu o Lady Di

Tisíce Britů žádají, aby manželka prince Charlese Camilla změnila své rozhodnutí a nezúčastnila se slavnostní mše na památku své předchůdkyně princezny Diany. Pokud ne, hodlá skupina zvlášť zatvrzelých fanoušků zasypat vévodkyni z Cornwallu kanonádou syrových vajíček.

"Camilla je žena, která Dianě zničila celý život," vysvětluje členka této skupiny. "Stačí, že pak Charlese ulovila, tak proč se jí po smrti má ještě vysmívat tím, že půjde po jeho boku na mši?"

Mluvčí společnosti Save The Diana Memory prohlásil, že přítomnost Camilly na smutečním obřadu, který se má konat 31. srpna, je naprosto nevkusná a nevhodná.

"Bude nás tam přes stovku a už nyní se bohatě zásobujeme municí. Uvidí, co to znamená dostat vejcem do hlavy!" stojí v prohlášení.
Přestože bylo toto varování předáno listu Daily Express anonymně, bere je policie vážně. Není totiž zdaleka jediné, které musí řešit. Zdá se, že přítomnost druhé Charlesovy manželky na akci, připomínající desáté výročí Dianiny tragické smrti, je pro Brity nečekaně citlivou otázkou.

Zatímco pozvánku nedostal nikdo z bývalé Dianiny domácnosti, rodina chybět nebude. Charles s Camillou přiletí na mši, na níž je pozváno přes 700 hostů, ze Skotska. V kostele se pak potkají s královnou, jejím manželem princem Filipem a princi Williamem a Harrym a společně usednou do první lavice.

 

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz