Zpravodajství

Brad Pitt usedl v porotě při soudním přelíčení

Brad Pitt usedl v porotě při soudním přelíčení
Zdroj: Korzo

Každý americký občan má povinnost alespoň jednou za život stanout v porotě u soudu. Miláček žen, herec Brad Pitt se této povinnosti zatím úspěšně vyhýbal. Nyní však orgánům činným v trestním řízení došla trpělivost a pohrozili mu, že pokud se nedostaví do poroty, bude obviněn za pohrdání soudem.

Hrozba soudu Brada postrčila k činu a již během čtvrtka se dostavil k soudnímu přelíčení u losangeleského vrchního soudu, kde spolu s ostatními porotci rozhodoval o osudu obžalovaného. Jak prozradil jeden z přítomných advokátů, Brad se choval nenápadně a velice profesionálně. "Celé přelíčení sledoval s velikým zaujetím, bylo vidět, že si svou občanskou povinnost porotce vzal k srdci," uvedl.
Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Národního ptáka si letos nezvolíme. Anketa se odkládá na příští rok

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odkládá anketu o národního ptáka na rok 2023. V pondělí to potvrdila mluvčí úřadu Dominika Pospíšilová. Podle mní ministerstvo pro tento rok řadu velmi naléhavých priorit, ať už legislativních nebo dotačních k rychlé pomoci proti energetické chudobě a úspěšné zvládnutí české předsednictví EU, proto se osvětová kampaň podle dohody s Českým svazem ochránců přírody uskuteční v roce 2023. Česko tak minimálně do příštího roku zůstane jednou z mála evropských zemí, která nemá svého národního ptáka. S výběrem by kromě České společnosti ornitologické měla pomoci hlavně veřejnost.

Píše se na Deník.cz