Zpravodajství

Muži kradou z útulků psy, ti zřejmě končí jako pochoutky v asijských restauracích

Na Lounsku skupina tří lidí obchoduje se psy z útulků. Na toto hrůzné zjištění přišla ošetřovatelka chomutovského útulku ve chvíli, kdy se jí zdálo podezřelé, že si stejné osoby jdou vybrat jen pár dní po sobě velkého psa. Obvolala své kolegy z ústeckých útulků, ti provedli kontrolu a zjistilo se, že desítky psů zmizeli neznámo kam.

Obávají se toho nejhoršího, že psi skončili v asijských restauracích

Rex, Brita, Čert, takhle by se dalo pokračovat až osmadvacátému Kazaňovi. Všichni psi zmizeli neznámo kam. Přišlo se na to v momentě, kdy se ošetřovatelce chomutovského útulku zdálo podezřelé, že si jeden a tentýž muž bere krátce po sobě
druhého psa.

Ošetřovatelka chomutovského útulku Dana Zelinková proto neváhala a obvolala své kolegy. Od nich zjistila, že tři stejná jména figurují v seznamech zákazníků dalších šesti útulků.

Podle našich informací se jedná o skupinu lidí, která vždy přijede, má obojek, vodítko a vždy si vyberou velkého psa.

Muži si vždy vybrali psa, který vážil více než dvacet kilo

Právě to vyvolalo podezření, že psy si muži vybírají ze zcela zištných důvodů. Zvířata mají končit v restauracích. Dost pravděpodobně ti psi slouží ke konzumaci některým skupinám lidí.

Jeden z kupců obchodování se psy se přiznává. To, že by ale psi končili jen u Vietnamců, popírá. Kšeftování s opuštěnými zvířaty by podle ochránců zvířat zabránila centrální databáze kupců. Ta ale v Česku stále chybí.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz