Zpravodajství

Aneta oznámila termíny svého podzimního turné

Aneta oznámila termíny svého podzimního turné
Aneta Langerová | Zdroj: Sony BMG

Kolem Anety Langerové se neustále něco děje. Sotva skončil festival České hrady, na kterém Aneta s úspěchem vystoupila, již je tu s termíny svého podzimního turné. A aby toho nebylo málo, tak v těchto dnech dorazil do rádiového éteru druhý singl z několikrát již platinového alba Dotyk snázvem Podzim.

S koncertní šňůrou názvanou aneta tour 07, které startuje 25. září v Brně a končí 25. října v pražské T-Mobile Areně, navštíví Aneta Langerová celkem jedenáct českých a moravských měst. V listopadu pak následuje jeho slovenská část, která bude mít tři zastávky.

Anetu na turné doprovodí kapela ve složení a.m.almela (el. kytara), Martin Ledvina (baskytara, el. a akus. kytara), Jakub Zitko (klávesy). Nově se pak publiku představí londýnský bubeník Jon Bennett, který má za sebou ve svých dvacetitřech letech spolupráci s producentskými esy jakými jsou Guy Chambers (mj. Robbie Williams, Kelis), Cenzo Townsend (mj. Kaiser Chiefs, Blur či Mark Flannery (mj. U2, Brian Adams). Novou tváři na turné bude i jazzová houslistka Anna Mlinariková, která bude zároveň zpívat doprovodné vokály. Další zajímavostí bude účast amerického DJe Sebastiena (live electronic), který na turné doplní sestavu kapely, Sebastien Richards je především producent, který spolupracoval v minulosti s Tori Amos či Davem Grohlem.

V roli hostů se na turné v Brně a Praze představí Nathalie Nordnes, třiadvacetiletá norská zpěvačka a klávesistka, jenž vystupuje v doprovodu čelisty. Dosud vydala dvě alba, její hudba je směsicí jazzu a silných melodických prvků, doma bývá přirovnávána k Norah Jones. Po celé turné pak před Anetou vystoupí pražská skupina Roe-Deer. Milým hostem Anety bude také nevidomý čtrnáctiletý Radim Vojtek, který s Anetou nazpíval Píseň pro Světlušku.

Anetin koncertní program bude především sestaven ze skladeb aktuálního alba Dotyk, které zazní všechny, nebude však chybět výběr písniček z debutu Spousta andělů.

A kde že se můžete na Anetu těšit? Po brněnském koncertu 25. září budou následovat zastávky ve Zlíně (27. 9.), Opavě (2. 10.), Olomouci (4. 10.), Hradci Králové (9. 10.), Liberci (11. 10.), Havlíčkově Brodě (13. 10.), Chomutově (17. 10.), Českých Budějovicích (19. 10.), Plzni (23. 10.) a konečně také v Praze, a to 25. října 2007.

Sony BMG

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz