Zpravodajství

VIDEO: Fischer už nechce být Čechem!

VIDEO: Fischer už nechce být Čechem!

Bývalý majitel cestovní kanceláře a bývalý senátor Václav Fischer se vzdal českého občanství a zůstává už jen občanem Německa. Právě tam v 70. letech emigroval a začínal s podnikáním. Jako důvod uvádí, že česká republika nedokázala ochránit jeho investice. V současné době vede Václav Fischer několik soudních sporů, ve kterých po něm věřitelé požadují téměř miliardu korun.

Václav Fischer přišel do České republiky počátkem 90. let, coby majitel největší soukromé CK v Německu. Jeho vstup na český dovolenkový trh znamenal zemětřesení. V roce 1999 byl Václav Fischer hned na poprvé zvolen do senátu. Během dvou let se stal nejpopulárnějším politikem země.

Letadla mu zlomila vaz
Měl v plánu kandidovat v roce 2008 na prezidenta republiky. Stále ale podnikal. V roce 1997 nakoupil tři dopravní letouny a založil vlastní leteckou společnost. Časem se ale ukázalo, že právě letadla mu zlomila vaz. V roce 2005 byla situace už tak vážná, že Václav Fischer zachránil cestovní kancelář jen tím, že ji prodal. Kdysi jedničku na českém trhu přenechal za jednu korunu.

Václav Fischer na archivním snímku z roku 1994

Jenže nový majitel začal po Václavu Fischerovi vymáhat dluhy které udělal ještě jako majitel společnosti. V roce 2005 vyhlásil soud konkurz i na jeho soukromí majetek. I proto se Václav Fischer vzdal českého občanství, čím výrazně zkomplikoval vymáhání pohledávek.

Václav Fischer na archivním snímku z roku 1999 

Václav Fischer dnes žije v Hamburku. Do českého cestovního ruchu ale i nadále zasahuje. Podle našich informací vlastní přes prostředníka jednu malou cestovní kancelář.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz