Zpravodajství

Firma Lidové domky dluží 35 milionů za nevykoupené pozemky

Firma Lidové domky dluží 35 milionů za nevykoupené pozemky
Zdroj: TV Nova

Asi dvěstěpadesát poškozených klientů vymáhá po firmě Lidové domky s.r.o. odhadem až 35 milionů korun. Firma od lidí vybrala rezervační poplatky a zálohy na pozemky na okraji Prahy v Obci Stupice a Sibřina. Megalomanskému projektu ale před pár dny zabránilo zastupitelstvo obce, když většinově zamítlo územní plán. Společník Lidových domků tvrdí, že peníze vrátí, neví ale kdy. Žádné momentálně nemá.

Manželé Henychovi si před dvěma lety vyhlédli dům od Lidových domků. Netušili, že firma nabízí pozemky, které ještě nevykoupila a nejsou to stavební pozemky, ale pole.

"Složili jsme rezervační poplatek padesát tisíc, podepsali rezervační smlouvu," říkají manželé.

A takových klientů je asi dvě stě padesát. Někteří prý zaplatili i několik set tisíc. Podle některých odhadů měla společnost vybrat až 35 milionů korun.

"Složili jsme zálohu 105 tisíc a nevrátili nám ani korunu," říkají další.

Podle vedení Lidových domků měla společnost příslib minulého zastupitelstva, že změní územní plán a z pole budou parcely. Před pár dny ale nové zastupitelstvo megalomanský projekt definitivně zastavilo. Na případ jako první upozornil týdeník Profit.

Návrh na změnu územního plánu jsme jako zastupitelstvo zamítli šesti hlasy ze sedmi.

Společník Lidových domků přiznává, že s vracením peněz klientům jsou problémy.

Firma Lidové domky před rokem změnila jméno na Pozemky Stupice. Ti samí lidé z vedení firmy mají i další společnosti a podnikatelské aktivity. Peníze poškozeným klientům Lidových domků chtějí postupně vracet.

"My když získáme peníze z prodeje jiných pozemků, tak budeme vracet procentuálně všem stejně," říkají zástupci společnosti.

Jenže na to už někteří klienti nečekali a obrátili se na soudy a první z nich částečně uspěli.

Případem Lidových domků se zabývají policisté z odboru hospodářské kriminality. Podle našich informací je vyšetřování teprve na začátku.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz