Zpravodajství

Pozor na podvodný autobazar!

Pražská policie řeší desítky trestních oznámení nespokojených klientů na autobazar M car. Stěžují si na pozdní výplatu peněz za svá auta, která svěřili bazaru k prodeji nebo výkupu. Bazar v některých případech zpoždění plateb uznává a připouští nedbalost. Na obranu říká, že v takových případech platí i poplatky z prodlení. Sdružení obrany spotřebitelů klienty nabádá k větší opatrnosti výběru bazaru.

Prodejem auta si ne vždy přijdete na rychlé peníze. To si vyzkoušel i pan Ferenc. Auto potřebuje denně ke své práci. Staré chtěl prodat a nové hned koupit. Bazar M car ho od něj sice vykoupil, ale už nezaplatil. O 195 000 se tedy pan Ferenc začal soudit. Teprve žaloba pomohla.

Pan Ferenc navíc zaplatil za soudní výlohy 19 000, které mu M car nenahradil. Na autobazar M car si ale stěžují další klienti. Radim Hlavatý urgoval marně 110 000. Až dnes ráno ho bazar informoval, že částku zaplatí.

Bazar je v hledáčku policie
O autobazar se přitom už od minulého roku zajímá police. Vyšetřuje desítky trestních oznámení. Případy policie vyšetřovala jako zpronevěru. V této souvislosti padla obžaloba na vedoucího prodejny. Ten se samozřejmě brání a tvrdí, že většina obchodů probíhá standardně a peníze vyplácí včas.

Sdružení obrany spotřebitele poškozeným klientům v podobných případech radí bránit se žalobou na vydání bezdůvodné obohacování.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz