Zpravodajství

Kauza Lidové domky: Majitelé Lidových domků chtějí podvést klienty

Kauza Lidové domky: Majitelé Lidových domků chtějí podvést klienty
Zdroj: TV Nova

V pondělí jsme vás informovali o poškozených klientech firmy Lidové domky. Asi 250 zájemců o pozemky a domy na okraji Prahy přišlo odhadem asi o 35 milionů korun. Majitelé Lidových domků teď založili další firmu a ta klientům nabízí odkoupení pohledávek. Podle právníků ale lidé nemají v žádném případě nic takového podepisovat, protože pak ztrácí nárok na soudní vymáhání svých peněz.

Firma Lidové domky před dvěma lety začala prodávat 340 pozemků v obci Stupice na okraji Prahy pro 1300 lidí. Jenže to nebyly stavební pozemky, ale pole, které ke všemu Lidovým domkům nepatřily. Před pár týdny zastupitelstvo obce zamítlo návrh na změnu polí na stavební parcely. Firma se brání, že předešlé zastupitelstvo jim změnu územního plánu slíbilo.

Firma teď musí vrátit klientům vybraných asi 35 milionů korun. Nám se podařilo spojit s klienty Lidových domků, kteří zaplatili za pozemek 430 tisíc korun. Na kameru nám z osobních důvodů odmítli vystoupit. Poskytli nám ale jako důkaz smlouvu a fakturu.

Vedení společnosti Lidové domky letos v březnu založilo společnost antiSosátikum a ti samí lidé nabízí svým už jednou poškozeným klientům odkoupení pohledávek.

Ukázali jsme smlouvu právníkovi a odborníkovi na reality.

Podle našich informací se velké množství poškozených klientů stále neobrátilo na soudy ani policii a stále vyčkávalo jak se situace vyvine. Dá se proto očekávat, že v těchto dnech se další lidé rozhodnou lidové domky zažalovat.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz