Zpravodajství

Vysoce postavený policista obviněn

Inspekce ministra vnitra se rozhodla obvinit vysokého policejního důstojníka policejního prezidia ze zneužití pravomocí veřejného činitele. Jde o plukovníka Antonína Kremla, který podle inspekce poškodil několik soukromých firem obchodujících se zbraněmi. Prý jim bezdůvodně zakázal obchodovat s municí. Škody mají jít do milionů korun.

Pan zákon. Takto řada společností obchodujících se zbraněmi a municí přezdívá plukovníka Antonína Kremla. Když chtěly obchodovat s náboji podle Inspekce ministra vnitra jim bezdůvodně takové obchody zakazoval.

Přímo horor prý pak prožívala společnost Multiagro z Vysokého Mýta. Ředitel Kreml například nechal z trhu stáhnout jejich náboje i když byly prověřeny Českým úřadem pro zkoušení zbraní a střeliv.

Vše vyvrcholilo v únoru. Policie zatkala majitele Multiagra za prodej munice na Slovensko. Soud ho pak ale osvobodil, protože měl veškerá povolení.

Po těchto zkušenostech Multiagro podalo na ředitele Kremla trestní oznámení. Inspekce ministra vnitra vše uzavřela s tím, že se Kreml měl dopustit zneužívání pravomoci veřejného činitele.

Kreml je na dovolené

Reakci ředitele Kremla se nám nepodařilo získat. Je totiž na dovolené v zahraničí.

Inspekce už vše předala státnímu zastupitelství s tím, aby byl Kreml stíhán. Státní zástupce ale zatím neví kdy rozhodne.

O personálním osudu ředitele Kremla chce policejní prezidium rozhodnout do týdne.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz