Zpravodajství

Do soboty bude pršet, slunečné počasí nás čeká až v neděli

Od čtvrtka se podle meteorologů začne postupně počasí ochlazovat. "Z počátku bude polojasno, na jižní Moravě však teploty budou místy dosahovat až 33 stupňů Celsia," sdělila portálu Nova.cz meteoroložka Dagmar Honsová. V neděli se však znovu můžeme těšit na sluníčko.

Již od úterý můžeme počítat na některých místech naší republiky s postupným ochlazováním. Ve středu bude zpočátku polojasno, od západu počítejme s prostupováním studené fronty na naše území. "Kromě ochlazování, počítejme i s přeháňkami a intenzivními srážkami s kroupami," sdělila dodala Dagmar Honsová.

V pátek budou teploty i nadále klesat, zatímco ve čtvrtek by podle meteorologů měly teploty, a to především na západě, dosahovat hodnot kolem 25 stupňů Celsia, v pátek hodnota průměrných teplot klesne až na 17 stupňů. "Čekejme oblačno až zataženo," informovala Honsová.

I nadále počítejme s intenzivními a srážkami a některých místech i s krupobitím. Páteční teploty budou v rozmezí mez 17 a 21 stupni Celsia.

Ani v sobotu se sluníčka nedočkáme. Na většině míst ČR bude oblačno s dešťovými přeháňkami, a to především na severu Čech. Teploty mírně stoupnou na 19 až 23 stupňů.

Slunečné počasí očekávejme až v neděli

V neděli se však znovu můžeme těšit na slunečné počasí, na některých místech bude polojasno a nízká oblačnost. Teploty budou opět „letní" 24 až 28 stupňů. Pokud tedy plánujete nějaký víkendový výlet, raději si ho naplánujte na neděli. Počasí v sobotu by Vás totiž mohlo nemile překvapit.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz