Zpravodajství

Nová křížová cesta vyvolala spory

Nová křížová cesta vyvolala spory
Zdroj: TV Nova

Nebývale vášnivý spor se rozhořel mezi obyvateli Strmilova na Jindřichohradecku a tamní radnicí. Jablkem sváru se staly staré hřbitovní kříže, z nichž nechalo vedení města vystavět novodobou křížovou cestu. Lidem se nelíbí, že s nimi radnice nápad nekonzultovala, nebo nechtějí kříže před svými domy a na místech, kudy chodí na procházky.

Bouřlivé emoce mezi starostou a obyvateli vyvolaly staré hřbitovní kříže, které nechala radnice rozestavit do novodobé křížové cesty.
Pochází totiž ze starých nevyužívaných hrobů, které město potřebovalo kvůli dalšímu provozu hřbitova uvolnit. Než aby kříže skončily ve sběru, rozhodla se je prý radnice využít jinak.

Jedna paní si dokonce myslí, že na několika místech postavila obec kříže na její pozemek.

Pokud by byly všechny kříže umístěné na obecních pozemcích, je jejich postavení zřejmě z právního hlediska v pořádku.

Nové využití křížů nakonec vítá i strmilovský farář a doufá, že se spor uklidní.

Kříže nakonec ve Strmilově zůstanou a radnice se bude snažit s místními obyvateli nějak dohodnout.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz