Zpravodajství

Žena, která mikrofonem udeřila starostu, k soudu nepůjde

Žena, která mikrofonem udeřila starostu, k soudu nepůjde
Zdroj: TV Nova

Christiana Zöllnerová, žena, která loni v říjnu udeřila mikrofonem do hlavy tehdejšího místostarostu Dubí na Teplicku, před soud nepůjde. Rozhodnutí okresního zastupitelství v Teplicích v úterý potvrdilo i krajské zastupitelství v Ústí nad Labem.Ženě hrozilo, až pětileté vězení za útok na veřejného činitele a výtržnictví.

Zastupitelstvo v Dubí: Na povrch vyplulo, že radnice musí vrátit státu jedenáct milionů korun za špatně vyúčtované finance. Zöllnerová si vše chtěla vyříkat z tehdejším místostarostou Dráždilem, ten jí ale urazil. Žena popadla mikrofon, co měla po ruce, a politika udeřila.

Místostarosta skončil s poraněnou hlavou v nemocnici

Následně policie ženu obvinila z útoku na veřejného činitele a výtržnictví, za to jí hrozilo až pět let ve vězení. Deset měsíců nevěděla, co s ní bude.

„Strach jsem měla, to by měl každý, on byl místostarosta," řekla Christina Zöllnerová

Krajské zastupitelství však rozhodlo, že zastupitel Dráždil se z role veřejného činitele při hádce přesunul do role ryze osobní. Zranění navíc nebylo tak vážné, aby se jednalo o trestný čin.

Případ šedesátileté ženy teď půjde k přestupkové komisi dubské radnice. Ta jí může udělit až třítisícovou pokutu za výtržnictví.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz