Zpravodajství

Frodo se stal hudebním magnátem

Frodo se stal hudebním magnátem
Zdroj: TV Nova

Mnoho herců má i hudební ambice, zakládají kapely, vydávají pěvecká alba. Šestadvacetiletý Elijah Wood, kterého proslavila role Froda v legendární filmové trilogii Pán prstenů, je o krok vpředu. Založil si vlastní hudební vydavatelství.

Spustit nové hudební vydavatelství patří podle ekonomů do stejně riskantní kategorie podnikatelských záměrů jako koupit dostihového koně nebo financovat snímek začínajícího režiséra. To však neodradilo Elijaha Wooda, který jako první počin své firmy Simian Records podepsal smlouvu se skupinou Apples In Stereo, jež svými patnácti lety dosavadní kariéry prošla bez jediného velkého hitu. To však chce představitel hobita Froda Bagginse nyní změnit. "Jsem už léta velký fanda téhle skupiny," říká. "Ale nikdy mě nenapadlo, že bych s nimi mohl nějak spolupracovat. Až dodnes nebyli dost oceňovaní, což bylo nezasloužené. Je to úžasné album."

I když Wood prohlašuje, že muzikantům do práce nijak nemluví, je jasné, že vzal svou novou roli smrtelně vážně. Našel si čas mezi natáčením filmu The Oxford Murders a animovaného snímku 9, kde namlouvá jednu z hlavních rolí, aby strávil ve studiu během natáčení celé dny, účastnil se debat o tom, kterou píseň vybrat jako pilotní singl, k němuž pak režíroval videoklip. A nevadí mu propůjčit své jméno a charisma k tomu, aby během rozhovorů, které poskytuje médiím, do omrzení opakoval, o jak výjimečný umělecký počin se v případě singlu Energy a celého nového alba skupiny Apples In Stereo jedná.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz