Zpravodajství

Lucie Vondráčková opět čelí žárlivci

Od kšeftu ke kšeftu, od úspěchu k úspěchu. Tak vypadají letošní prázdniny Lucie Vondráčkové. "Letos se nikam ven nechystám, zůstávám v Praze, mám práce nad hlavu," říká v současné době nejprodávanější česká zpěvačka, která bude od tohoto pátku již zase milující Desdemonou v Shakespearově tragedii Othello na scéně Nejvyššího purkrabství Pražského hradu.

Mezitím si však Vondráčková již třetí týden vychutnává hudební výsluní. Tak dlouho je v čele nejprodávanějších desek její Pelmel 1993 - 2007, který převálcoval i cédéčko Anety Langerové Dotyky.

Popularita herečky a zpěvačky od loňské premiéry Othella citelně stoupla. Dokonce tak, že při jednom představení Othella v Brně - zrušeném brzy po začátku kvůli dešti - začalo asi 1300 moknoucích diváků skandováním vyvolávat Lucii na jeviště. "Asi po deseti minutách hraní začalo lít jako z konve. Čekalo se asi tři čtvrtě hodiny, ale pršet nepřestalo. Před diváky vyšel jeden z pořadatelů, aby se s nimi smutně rozloučil. A oni že teda jo, ale že chtějí vidět Desdemonu - Lucii. Přišla jsem je pozdravit, a kdyby nebylo tak šílený počasí, tak bych jim přidala jeden monolog na cestu," vzpomíná Lucie, která bude (alespoň na divadelních prknech) až do poloviny září milovat žárlivého Maura v podání Michala Dlouhého či alternujícího Martina Zahálky.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz