Zpravodajství

Karlovarský radní přiznal styky s mafií

Karlovarský radní přiznal styky s mafií
Zdroj: TV Nova

Skandál kolem násilnického gangu vyděračů na Karlovarsku se dále rozrůstá. Naše televize už informovala, že skupina kolem zatčeného podnikatele Zádamského podle policie terorizovala podnikatele v celých západních Čechách. Nyní se ukazuje, že kauza může sahat i do politiky, vazby na šéfa gangu ve čtvrtek totiž přiznal karlovarský radní za ODS Václav Tomášek.

Gang kolem podnikatele Zádamského řádil podle police na karlovarsku několik let, nyní se ukazuje, že měl své kontakty i v politice.

Karlovarský radní za ODS Václav Tomášek odniká s hracími automaty.

Sám přiznává spolupráci s Milanem Zádamským, dnes označovaným policií jako hlava skupiny vyděračů.

"Tak jsem týhle firmě zařizoval automaty za lepší cenu, než byly na trhu, samozřejmě s nima spolupracuju i dnes," přiznává Tomášek.

Se současným radním Tomáškem má špatnou zkušenost majitel jednoho z karlovarských barů.

Jeho podnik se stal obětí řádění gangu Zádamského.

"Vtrhli sem ozbrojený lidi a rozbili nám to tady kladivama," říká majitel.

Následně po incidentu se podle svědka objevil v baru sám Tomášek a to v roli zástupce firmy Milana Zádamského - dnes označovaného za šéfa vyděračů.

Karlovarská opozice vyzývá Tomáška, aby odstoupil z funkce. Tvrdí, že na možné prorůstání zločinu do samosprávy upozorńovalo vedení města už delší dobu.

Na kontakty karlovarského radního Tomáška s dnes zatčeným Milanem Zádamským upozornil naší televizi karlovarský deník. Ten se bude kauze věnovat v zítřejším vydání.

Sama police připouští, že kauza okolo Zádamského může dokonce předčít známý případ brdychova gangu.

Další vlna zatýkání bude podle policie pravděpodobně v září

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz