Zpravodajství

Dělník se zabil pádem z prokletého mrakodrapu na Pankráci

Dělník se zabil pádem z prokletého mrakodrapu na Pankráci
Zdroj: TV Nova

Ve čtvrtek odpoledne se při přestavbě mrakodrapu na Pankráci v Praze 4 utrhla se dvěma dělníky výtahová plošina. Muži se zřítili z výšky 50 až 70 metrů. Jeden na místě zahynul, druhý snad jen zázrakem pád přežil a utrpěl jen lehká zranění. Teď je na pozorování v nemocnici.

Neví se přesně, v jaké výšce dělníci pracovali. Mluví se o 15tém patře, což je minimálně padesát metrů. Zřítili se až do přízemí.

Jeden je lehce zraněn v péči záchranné služby a druhý byl na místě bohužel mrtev.

Svědci mimo kameru potvrdili, že na něj totiž spadla část konstrukce výtahu. To, že druhý dělník pád z takové výšky přežil, je doslova zázrak. Záchranářům prý řekl, že před dopadem plošiny stihl nadskočit a právě tím si zachránil život

Tento muž dýchal spontáně, byl naprosto při vědomí a byl převezen do zdravotnického zařízení jenom pro vyloučení dalších závažných onemocnění.

Ošetřující lékaři v nemocnici nechtěli říct žádné podrobnosti o zdravotním stavu dělníka.

Prokletý mrakodrap si "vzal" již tři životy

O tomto mrakodrapu bývalého českého rozhlasu se říká, že je prokletý. Celkem má na svědomí tři lidské životy. Mluví se ale o i o čtvrté oběti a tou je projektant, který tuto budovu navrhloval a spáchal kvůli ní sebevraždu.

Oběsil se přímo pod svým mrakodrapem. Důvodem byly vážné problémy při stavbě, které mu zadavatel stavby kladl za vinu. Nejznámější obětí je ale dokumentarista Pavel Koutecký, který se za záhadných okolností zřítil při natáčení z nedokončené stavby.

Proč plošina spadla šetří kriminalisté společně s inspektory bezpečnosti práce. Výsledky by se daly očekávat až za několik týdnů

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz