Zpravodajství

Z Evropy do Afriky tunelem!

Z Evropy do Afriky tunelem!
Zdroj: TV Nova

Evropa s Afrikou budou možná zanedlouho propojeny. Inženýři už dokončují projekt tunelu, který spojí Španělsko a Maroko. Z jednoho kontinentu na druhý cestují každoročně milióny lidí.

V přepočtu až 270 miliard korun bude stát a dvacet let bude trvat plánovaná stavba prvního tunelu mezi Evropou a Afrikou. Podle projektu má tunel začínat v marockém Tangeru a končit ve španělské Tarifě.

Ti, kteří navštěvují své příbuzné nebo cestují za krásami jednoho či druhého kontinentu, se můžou radovat. Cesta bude nejen mnohem rychlejší, ale také pohodlnější a přepraví se tak větší množství lidí.
Odborníci doufají, že se tak nepropojí jen dva světadíly, ale že tunel podpoří i jejich ekonomickou spolupráci.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz