Zpravodajství

Srážka vlaku s kamionem přerušila provoz na Vsetínsku

Srážka vlaku s kamionem přerušila provoz na Vsetínsku
Zdroj: TV Nova

Srážka nákladního automobilu s lokomotivou v pátek dopoledne způsobila výluku na trati mezi stanicemi Zubří a Rožnov pod Radhoštěm na Vsetínsku. Nehoda se obešla bez zranění. Jednalo se totiž o samotnou lokomotivu bez vagónu, portálu nova.cz to řekl mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.

Jak nám dále Kubala potvrdil, v úseku je přerušena doprava a zavedena náhradní autobusová. "Na místo míří i speciální nářaďový vlak, který by měl vykolejenou lokomotivu dostat zpět na koleje", doplnil Kubala.

Podle něj samotná lokomotiva, která přejížděla mezi dvěma stanicemi, vykolejila jedním podvozkem. „Provoz na trati tak bude obnoven nejdříve kolem 16:00", dodal Kubala.

Na vině je řidič kamionu

Jak nám řekla mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková, v místě došlo ke střetu nákladního vozu s lokomotivou. Na vině je osmadvacetiletý řidič kamionu cizí státní příslušnosti. „Nerespektoval svítící signalizaci, nedal přednost a vjel i s nákladem součástek na jízdní kola na přejezd bez závor v Rožnově pod Radhoštěm", řekla portálu nova.cz Lenka Javorková. Ve stejnou dobu tudy projížděl vlak. "Nehoda se obešla bez zranění, alkohol u řidiče kamionu policisté zkouškou vyloučili, škoda dosahuje asi půl milionu", doplnila Javorková. Nehodu na místě stále řeší policie.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz