Zpravodajství

Teenager se polil benzínem a zapálil se

Teenager se polil benzínem a zapálil se
Zdroj: TV Nova

Devatenáctiletý mladík se v pátek odpoledne pokusil upálit poblíž Kaplice na Českokrumlovsku. Polil se benzínem a zapálil. V kritickém stavu ho vrtulník přepravil do popáleninového centra ve vinohradské nemocnici, kde bojuje o život. Muž měl podle některých informací popáleniny na 100 procentech těla.

Popáleného mladíka našel úplně náhodou muž při procházce nad chatovou oblastí nedaleko Kaplice. Byl prý cítit jenom benzín. Se svým zachráncem komunikoval. Podle informací naší reportérky Michaely Klárové, popálený mladík věděl opravdu o všem, jak se jmenuje, kdy se narodil, všechno věděl.

Další podrobnosti jsou tajemstvím
Kde se přesně mladík zapálil, nikdo neví. Lokalitu v pátek bezvýsledně prohledávala i policie se psovodem. Zatím není jasné ani to, proč se o sebevraždu pokusil. Podle svědků, kteří mu pomáhali, prý mluvil o psychických problémech, depresi a že ho nebaví žít.

Jaký je zdravotní stav mladíka se nám dnes nepodařilo zjistit. Lékaři odmítli informace podat. K celé tragédii se nechtěla vyjadřovat ani chlapcova rodina. V těchto případech je věc prošetřována jako podezření z ublížení na zdraví a po vyloučení cizího zavinění bude věc odložena.

Krutá smrt

Dobrovolnou smrt v plamenech volí každý rok několik lidí. V listopadu loňského roku se pokusil upálit pětatřicetiletý muž v obci Rohle na Šumpersku. Polil se hořlavou látkou a zapálil se, utrpěl popáleniny na polovině těla. V červnu se úmyslně podpálil muž ve Vsetíně. Hasiči přijeli k místu požáru za 70 vteřin a muže bleskově uhasili. Loni v březnu zaznamenali lékaři tři pokusy o upálení - v Lulči, Žatci a obci Ráb na Písecku.

Podle lékařů se přitom jedná o jedno z nejbolestivějších ukončení života. V loni se o sebevraždu upálením pokusili čtyři lidé. Vesměs se jednalo o mladé muže.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz