Zpravodajství

Zhubni pár kilo a bohatě se odměním!

Nadbytečná kila řeší čas od času každý z nás. Jednou přetékají faldíky přes kalhoty, jindy se zase velký zadek nevejde na sedadlo v autobuse. A tak se mučíme v posilovnách a trápíme se dietou. Jenže ono to pořád nejde. Chybí totiž správná motivace. To v Itálii na to kápli.

Starosta severoitalského městečka Varallo se rozhodl pro svérázný boj s obezitou místních obyvatel. Každý muž nebo žena s nadváhou dostanou od radnice 50 eur tedy zhruba 1400 korun pokud za měsíc zhubnou. A starosta jde ještě dál. Pokud adepti této diety svou novou váhu udrží dalších pět měsíců, čeká je dalších 200 eur, tedy téměř 6 tisíc korun.

Za pár shozených kil 500 euro

Sám starosta Gianluca Buonanno má prý pár kil navíc, a tak se rozhodl, že prostě vyzkouší zvláštní druh skupinové terapie. Vidina odměny by podle něj mohla mít úspěch tam, kde jiné metody selhaly.
Zhubnout jednorázově dokáže kdekdo, ale novou váhu udržet - to už je výzva. Nejvyšší cena totiž úspěšné dietáře čeká až za rok: pokud svá bývalá kila do té doby znovu nenaberou, vyplatí jim radnice rovných pět set eur. Což je zhruba dvanáct tisíc korun! A to už se vyplatí.

Jak se na bláznivý nápad trochu potřeštěného starosty dívají tamní obyvatelé? Většinou se jim nápad zalíbil a pokusí se zhubnout. A to i přesto, že tamní kuchyně je prý vynikající.

Pokud se chce někdo starostova svérázného hubnoucího programu zúčastnit, musí nejprve přinést potvrzení od lékaře, že má skutečně nadváhu. Pak už si může vybrat mezi dietologem a osobním trenérem, a začít si odepírat vynikající místní těstoviny. Do projektu, na který si radnice vyčlenila deset tisíc eur čili asi dvěstětisíc korun, se zatím přihlásilo třicet lidí.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz