Zpravodajství

Poslanci ČSSD chtějí změnit služební zákon

Několik sociálně demokratických poslanců navrhuje změnu služebního zákona. Ten začal platit letos v lednu a od začátku ho provází vlna emocí. Několik tisíc policistů a hasičů například přišlo o peníze. Dalším velkým problémem je 150 hodin přesčasů zdarma. A právě ty chtějí poslanci odstranit. Ministerstvo vnitra jakoukoliv změnu zákona odmítá.

Když letos v únoru přes pět tisíc policistů rozbalilo výplatní pásky zjistili, že mají nižší plat. Koncem února dokonce dva tisíce policistů a hasičů historicky poprvé protestovalo.

Skupina poslanců z ČSSD teď navrhuje odstranit ze zákona 150 hodin přesčasů zdarma.

Ministerstvo vnitra ale o jakémkoliv zásahu do zákona nechce ani slyšet.

Nám ale policejní odboráři řekli, že by zrušení 150 hodin určitě vítali. Jen se nesmí stát, aby ve sněmovně poslanci do zákona zasahovali víc.

Organizátoři demonstrace zatím vůbec netuší, kolik policistů na ní přijde. Velký otazník visí nad účastí ministra vnitra. Oficiální pozvání má totiž teprve dostat.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz