Zpravodajství

Tajfun Setap dorazil do Číny

Až milión lidí evakuovaly čínské úřady před ničivým tajfunem Sepat. Ten udeřil na Taiwanu a ve východní části Číny. Celkem zemřelo zatím patnáct lidí a šedesát osob je zraněných. Divoký vichr řádil ale i na druhé straně planety - v Karibiku, kde si hurikán Dean vyžádal už šest lidských životů.

Stromy vyvrácené z kořenů, zničené cesty, statisíce domácností bez elektřiny. Tak vypadá Taiwan a východní provincie Číny po divokém řádění tajfunu a ničivého tornáda.

Silný vichr o rychlosti až 119 kilometrů za hodinu strhával střechy a srovnal se zemí nejméně 150 domů. Voda zaplavila některé silnice a hrozí záplavy bahna. Čínské úřady evakuují statisíce lidí, mnozí farmáři přišli o celou úrodu.

Vichr řádil i tisíce kilometrů na západ od Číny - v Karibiku. V Dominikánské republice Turisté se snaží dostat hlavně z Jamajky a Kajmanských ostrovů, kde se očekává největší nápor ničivého hurikánu Dean.

Ten už zesílil na čtvrtý stupeň z pěti možných. Lidé zaplavili obchody. Nakupují jídlo, balenou vodu, baterky a snaží se před vichrem zabezpečit své domy. Na hurikán se připravuje i východ Spojených států, o den dříve se kvůli počasí vrátí z kosmu i raketoplán Endeavour.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz