Zpravodajství

Kocour přežil pád z dvanáctého patra!

Malým hrdinou se v neděli stal pro obyvatele jednoho litvínovského sídliště 4letý kocour. Nešťastnou náhodou vypadl z okna ve 12tém patře. I když má poraněná játra a slezinu, pád z velké výšky přežil. Ale nebýt přivolaného veterináře, mohlo pro něj vše dopadnout daleko hůř.

Paní Barnová a její syn se vrátili večer domů. Jako každý den otevřeli okno ve dvanáctém patře, aby vyvětrali. Na okamžik se otočili. V tu chvíli Mikeš vyskočil na parapet, pravděpodobně ztratil rovnováhu a zřítil se ze šedesátimetrové výšky.

Pád přežil díky rychlé pomoci veterináře
Co nejrychleji seběhli dvanácti patrový věžák. Nikdo nevěřil, že by pád z takové výšky mohl kocour přežít. Na trávě s úlevou zjistili, že Mikeš žije. Ihned zavolali veterináře, který na místo dorazil během několika málo minut a čtyřnohému chlupáči poskytl první pomoc.

Kocourek musel projít řadou vyšetření, která ukázala poranění jater a sleziny a krvácel i do dutiny břišní. Veterinář ho léčil pouze pomocí infuzí, chirurgický zákrok naštěstí nebyl nutný, krvácení se samo zastavilo.

Jak potvrdil sám veterinář, je to rarita, pád z takové výšky přežije jen málokdo. Čtyřletý Mikeš teď se svojí paničkou bude docházet k veterináři pouze na kontroly.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz