Zpravodajství

Poslanci v KLDR vlastnoručně pomáhali po povodni

Představte si, že by vám voda zaplavila dům či sklep a u branky by vám zazvonil poslanec s vyhrnutými rukávy s tím, že jde pomoci odstraňovat škody. Nevěříte? V Severní Koreji se to při posledních zápavách skutečně stalo. Komunisgtičtí funkcionáři totalitního sysytému chtějí dát zřejmě za každou cenu ostatním najevo, jak moc jsou spojeni s vlatním lidem.

Záplavy v KLDR si za uplynulý týden vyžádaly na 300 obětí, mezi něž je započítáno i několik desítek pohřešovaných osob. Oznámila to dnes severokorejská agentura KCNA.

Členové parlamentu, vlády i prokuratury společně s pracovníky ministerstev pomáhají čistit některé části hlavního města Pchjongjangu od bahna a písku, které přinesl vodní živel. Ten strhl také přes tisícovku stromů.

Soukromá humanitární organizace v Jižní Koreji připravuje zásilku zdravotnického materiálu, mouky a dalších potřeb, které na sever Korejského poloostrova vypraví ještě během dnešního dne.

Záplavy, které následovaly po bouřích z počátku tohoto měsíce, v Severní Koreji zničily nejméně 11 procent úrody. Přitom obyvatelstvo této komunistické země už i tak trpí nedostatkem potravy.

Záplavy, které postihly KLDR v polovině 90. let, totiž vyvolaly v zemi hladomor, jehož obětí se staly asi dva miliony lidí. I deset let poté závisí KLDR z velké části na vnější potravinové pomoci, aby mohla nasytit svých 23 milionů obyvatel.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz