Zpravodajství

Poslanci v KLDR vlastnoručně pomáhali po povodni

Představte si, že by vám voda zaplavila dům či sklep a u branky by vám zazvonil poslanec s vyhrnutými rukávy s tím, že jde pomoci odstraňovat škody. Nevěříte? V Severní Koreji se to při posledních zápavách skutečně stalo. Komunisgtičtí funkcionáři totalitního sysytému chtějí dát zřejmě za každou cenu ostatním najevo, jak moc jsou spojeni s vlatním lidem.

Záplavy v KLDR si za uplynulý týden vyžádaly na 300 obětí, mezi něž je započítáno i několik desítek pohřešovaných osob. Oznámila to dnes severokorejská agentura KCNA.

Členové parlamentu, vlády i prokuratury společně s pracovníky ministerstev pomáhají čistit některé části hlavního města Pchjongjangu od bahna a písku, které přinesl vodní živel. Ten strhl také přes tisícovku stromů.

Soukromá humanitární organizace v Jižní Koreji připravuje zásilku zdravotnického materiálu, mouky a dalších potřeb, které na sever Korejského poloostrova vypraví ještě během dnešního dne.

Záplavy, které následovaly po bouřích z počátku tohoto měsíce, v Severní Koreji zničily nejméně 11 procent úrody. Přitom obyvatelstvo této komunistické země už i tak trpí nedostatkem potravy.

Záplavy, které postihly KLDR v polovině 90. let, totiž vyvolaly v zemi hladomor, jehož obětí se staly asi dva miliony lidí. I deset let poté závisí KLDR z velké části na vnější potravinové pomoci, aby mohla nasytit svých 23 milionů obyvatel.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz