Zpravodajství

Kdo nestihne vyměnit řidičák, nebude moct řídit

Kdo nestihne vyměnit řidičák, nebude moct řídit
Zdroj: TV Nova

Tisíce aktivních řidičů nebudou moci v lednu sednout za volant. Úřady v některých krajích teď poprvé jasně řekly, že nestihnou do konce roku vyměnit všechny řidičské průkazy, kterým končí platnost. Většina řidičů totiž povinnou výměnu dokladů odkládá a nápor, který kvůli tomu úředníky čeká ve zbývajících měsících, nebude prý na řadě míst možné zvládnout.

Paní Marie z Olomouce, se kterou natáčel reportáž náš redaktor Jiří Pánek, má řidičák z roku 1969. Jeho platnost, stejně jako platnost všech těchto dokladů vydaných před rokem 1994, letos končí. V současné době to vypadá tak, že paní Marie už letos výměnu průkazu nestihne.

Nejhorší situace je v Praze, kde je v oběhu na 185 tisíc dosluhujících řidičáků

Úředníci v Praze mění řidičské průkazy od pondělí do čtvrtka. Teď uvažují i o pátku. Přesto do konce roku nestihnou vyměnit víc než 85 tisíc dokladů, tedy jen polovinu těch, které jsou stále mezi Pražany a kterým 1. ledna skončí platnost.

Na úřady by muselo každý týden přijít pětkrát více lidí, než chodilo dosud. Zvládnout takový nával prý ale není v lidských silách.

Každý, kdo výměnu dokladů do konce roku nestihne, nebude moci za volant. A ministerstvo dopravy už o žádném prodloužení termínu na výměnu dokladů neuvažuje.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz