Zpravodajství

Rowlingová se prý pouští do detektivky

Říká se, že náhoda je blbec. A právě kvůli ní zřejmě došlo k nečekanému odhalení. Autorka čarodějnické ságy o Harry Potterovi se nejspíš nevrhá, jak inzerovala, do nových projektů pro děti a mládež, ale zkouší to na poli detektivního románu.

S tužkou a blokem ji totiž v jedné z edinburských kaváren přistihla manželka skotského autora krimipříběhů Iana Rankina a vypozorovala, že si jejich sousedka Joanne K. Rowlingová činí poznámky k románu téhož žánru. List Sunday Times v této souvislosti citoval vyjádření duchovního otce inspektora Rebuse, jenž na probíhajícím knižním festivalu potvrdil, že děj jejího nového díla by měl být zasazen právě do skotské metropole.

Osobně s ní o jejích záměrech nehovořil. Nicméně Rankina značně udivilo, že Rowlingová, která je s majetkem ve výši 720 milionů euro nejbohatší ženou Velké Británie, zvolila k tvůrčí práci veřejně přístupnou kavárnu. Možná ji k tomu vedla nostalgie, protože se v obdobném zařízení rodily první koncepty příběhů čarodějnického učně, jež jí zajistily světovou proslulost i bohatství. Jak sama přiznala, nevěří, že by se jí někdy v budoucnu podařilo obdobný úspěch zopakovat.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz