Zpravodajství

Odmítl pomoci těžce zraněnému, prý "spícímu opilci"

Odmítl pomoci těžce zraněnému, prý "spícímu opilci"
Zdroj: TV Nova

Velmi dramatické okolnosti měla noční nehoda na D1. Po půl dvanácté v noci přijalo operační středisko v Jesenici telefonát, že na 11. kilometru dálnice došlo k dopravní nehodě dvou osobních aut. Havárii oznámil muž z jednoho z havarovaných vozů, přes výzvy operátorky však odmítal jít pomoci posádce z druhého auta. Podle něj v něm seděl jen „spící opilec," uvedla pro nova.cz Tereza Janečková, mluvčí záchranné služby Středočeského kraje. Skutečnost však byla jiná.

Podle oznamovatele události byla na místě nehody jedna zraněná osoba a jeden "spící opilec v autě". K muži přes opakované výzvy operátorky odmítl oznamovatel jít, aby zjistil podrobnosti o jeho zdravotním stavu, uvedla Janečková.

Údajný opilec měl mnohačetně zraněnou hlavu 

K nehodě operační středisko poslalo dvě posádky rychlé lékařské a rychlé zdravotnické pomoci z Říčan, Hasičský záchranný sbor a Policii ČR. Na místě nakonec naši záchranáři ošetřili ženu se závážným poraněním břicha a údajného ,,opilce" - muže se závážným mnohočetným poraněním hlavy, hrudníku a břicha, po téměř půlhodinovém vyprošťování.

Žena byla transportována do Fakultní Thomayerovy nemocnice a těžce zraněný muž byl převezen sanitní vozem do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz