Zpravodajství

Odmítl pomoci těžce zraněnému, prý "spícímu opilci"

Odmítl pomoci těžce zraněnému, prý "spícímu opilci"
Zdroj: TV Nova

Velmi dramatické okolnosti měla noční nehoda na D1. Po půl dvanácté v noci přijalo operační středisko v Jesenici telefonát, že na 11. kilometru dálnice došlo k dopravní nehodě dvou osobních aut. Havárii oznámil muž z jednoho z havarovaných vozů, přes výzvy operátorky však odmítal jít pomoci posádce z druhého auta. Podle něj v něm seděl jen „spící opilec," uvedla pro nova.cz Tereza Janečková, mluvčí záchranné služby Středočeského kraje. Skutečnost však byla jiná.

Podle oznamovatele události byla na místě nehody jedna zraněná osoba a jeden "spící opilec v autě". K muži přes opakované výzvy operátorky odmítl oznamovatel jít, aby zjistil podrobnosti o jeho zdravotním stavu, uvedla Janečková.

Údajný opilec měl mnohačetně zraněnou hlavu 

K nehodě operační středisko poslalo dvě posádky rychlé lékařské a rychlé zdravotnické pomoci z Říčan, Hasičský záchranný sbor a Policii ČR. Na místě nakonec naši záchranáři ošetřili ženu se závážným poraněním břicha a údajného ,,opilce" - muže se závážným mnohočetným poraněním hlavy, hrudníku a břicha, po téměř půlhodinovém vyprošťování.

Žena byla transportována do Fakultní Thomayerovy nemocnice a těžce zraněný muž byl převezen sanitní vozem do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz