Zpravodajství

Do Prahy míří sólová Róisín Murphy

Do Prahy míří sólová Róisín Murphy
Zdroj: EMI

Róisín Murphy, známá především jako zpěvačka kapely Moloko, vystoupí 2. listopadu v Praze, a to v rámci turné k nové desce „Overpowered“, jež vychází letos na podzim.

Róisín Murphy se narodila v irském Dublinu. Když jí bylo 12 let, její rodina se přestěhovala do anglického Manchesteru. Na začátku její hudební kariéry stálo setkání s hudebníkem Markem Brydonem v jednom sheffieldském hudebním klubu. Tato dvojice pak pod jménem Moloko vydala čtyři velmi úspěšná a oceňovaná alba: od debutového „Do You Like My Tight Sweater?" v roce 1995 až po „Statues" v roce 2003. V létě 2005 vydává Róisín ve spolupráci s Matthew Herbertem, který do té doby remixoval několik skladeb Moloka, svůj první sólový projekt - album „Ruby Blue".

Moloko hrálo v Čechách několikrát. Róisín se pak objevila sólově s doprovodnou kapelou v rámci turné k desce „Ruby Blue" v pražském Veletržním paláci, kde sklidila velké ovace u diváků i hudebních kritiků.

Nyní Róisín vydává v pořadí již druhou sólovou desku. Spolupracovala na ní s celou řadou producentů a tvůrců - např. Seiji, Andy Cato (Groove Armada), Jimmy Douglas, III Factor, Parrot & Dean a Richard X. Nové album bude obsahovat 11 skladeb, které stejně jako u Moloko či první, tolik oceňované desky „Ruby Blue" spojují elektronickou taneční hudbu, trip-hop i funk s lyrickými vokály a chytlavými melodiemi do velmi nápaditého a vzrušujícího celku. Desku předcházejí dva singly - „Overpowered" (znám od července) a „Let Me Know", který bude vypuštěn týden před vydáním samotného alba.

Evropské turné Róisín Murphy začíná již na konci srpna a zahrne kromě Prahy například St. Pětersburg, Záhřeb, Paříž, Varšavu, Řím či Kodaň.

EMI
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz