Zpravodajství

Policista ovlivňoval obchody se zbraněmi

Policejní prezidium dnes odstavilo z funkce vysokého policejního důstojníka Antonína Kremla. Je to na základě výsledků vyšetřování Inspekce ministra vnitra, která má podezření, že policista obchodníkům s municí bezdůvodně zakazoval obchody za milióny. Návrh na zahájení jeho stíhání předala už minulý týden státnímu zastupitelství.

Munice teď ovládá osud policejního důstojníka Antonína Kremla. Obchodníci s náboji na něj totiž tak dlouho podávali stížnosti a trestní oznámení, až minulý týden Inspekce ministra vnitra po prošetření došla k podezření, že svým jednáním se dopustil trestného činu zneužívání pravomocí veřejného činitele, a to tím, že poškozoval některé soukromé firmy.

Kreml si měl podle poškozených firem vykládat zákony kolem zbraní a střeliva, jak se mu zlíbilo.

Namísto státní zkušebny sám posuzoval, jestli je střelivo zakázané, nebo není zakázané.

Týden se o Kremlově osudu radilo vedení Policejního prezidia, až dnes oznámilo, že jej zprošťují výkonu služby.

Důvodem není v žádném případě potvrzení viny či podezření z jakéhokoli protiprávního jednání pana ředitele, ale pouze opatření k tomu, aby mohlo být bez problémů prošetřeno jeho jednání, uvedl David Kubalák, mluvčí Prezídia.

Včera Kreml ale uvedl, že žádné společnosti s municí nezpůsobil finanční škodu. Odůvodňuje to tím, že střelivo bylo zajištěno pouze do doby, než bude ve věci podle příslušných zákonů řádně rozhodnuto. Poškozené firmy to vidí ale jinak.

Škody byly způsobeny tím, že se střelivo musí skladovat, tedy náklady na skladování a také tím, že se neprodává, tedy ušlý zisk.

Bude nakonec policejní důstojník skutečně obžalován? Vše je teď v rukou státního zástupce, který prý velmi rozsáhlý spis studuje.

Na základě našich informací by měl státní zástupce o osudu exředitele Kremla rozhodnout zhruba do měsíce.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz