Zpravodajství

Záchranáři oživili oběšence!

Z mrtvých vstání má za sebou 39tiletý muž z Berounska. V úterý se ve svém domě pokusil o sebevraždu oběšením. "Naštěstí jej včas objevili členové jeho rodiny a mají tak velkou zásluhu na tom, že muž ještě žije", řekla portálu nova.cz mluvčí policie Beroun Veronika Benediktová.

Vše se odehrálo v obci Hýskov nedaleko Berouna půl hodiny po poledni. Operační středisko z Příbrami dostalo výzvu k výjezdu a na místo neštěstí ihned vyslalo záchranný tým z Berouna. "Když dorazili záchranáři na místo, našli rodinné příslušníky, kteří se pokoušeli muže oživit. Záchranáři pak pokračovali v resuscitaci pacienta", řekla našemu serveru mluvčí záchranářů Nina Šeblová.

Není jisté, jestli přežije

"Posádce se podařilo obnovit životní funkce pacienta, byl napojen na umělou plicní ventilaci a poté transportován vrtulníkem plzeňské záchranné služby do Fakultní nemocnice v Plzni v Lochotíně", doplnila Šeblová.

Jak serveru nova.cz dále řekla mluvčí berounské policie Veronika Benediktová, případ se dále prošetřuje, cizí zavinění bylo na místě vyloučeno. Pravděpodobným důvodem pokusu o sebevraždu byly psychické problémy muže.

V současné době je stav pacienta stále kritický. "I když se jej podařilo oživit, není jisté, že z nemocnice odejde po svých", řekla mluvčí záchranářů Šeblová.

Přežil svou smrt, co bude dál?

Pokud přežije není podle námi osloveného psychologa Karel Humhala jisté, že se o sebevraždu nepokusí znovu. "Pokud svou roli hrají psychické problémy, je dost možné, že se tak stane", řekl Humhal.

Na otázku, co se děje v lidech, kteří přežijí vlastní smrt nám odpověděl, že "se to nedá tak jednoznačně říct. Je to případ od případu. Někteří se změní, zcela přehodnotí svůj dosavadní život i vztah k němu, v některých se naopak nezmění a neděje vůbec nic", řekl Karel Humhal.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz