Zpravodajství

Českého filmaře prý napadl v Africe žralok

Českého filmaře prý napadl v Africe žralok
Zdroj: TV Nova

Pokoušet se o rekord mezi žraloky se ne vždy musí vyplatit. Hlavně ne vždy se to podaří bez újmy na zdraví. Své o tom ví tým českých potápěčů. U pobřeží Jižní Afriky se pokoušel o neoficiální rekord v ponoru s tygřími žraloky ve volné vodě. Výsledkem je napadený kameraman.

Našemu serveru ale informaci nepotvrdil zdroj z českého velvyslanectví v Jihoafrické republice."Tuto zprávu se dozvídám od vás, nic o ní nevím," uvedl zdroj. 

Skupina českých potápěčů 20 km jižně od Durbanu pokusila dosáhnout neoficiálního rekordu - uskutečnit ponor s tygřími žraloky na volné vodě s nejmladším dvanáctiletým členem týmu. "Při natáčení dokumentárního filmu o životě tygřích žraloků se ale situace vymkla z rukou a došlo k napadení českého kameramana čtyřmetrovou žraločí samicí", řekla serveru nova.cz Mariana Tarčániová, zástupce agentury New Deal Communications, která nám informace poskytla.

Tým režiséra Petra Horkého v té chvíli natáčel ve volné vodě bez jakýchkoli ochranných prostředků či klecí mezi žraloky.

Po lidech jde jako po uzeném

Žralok tygří je co do počtu napadení lidí statisticky na druhém místě, ale jako v případě žraloka bělavého, k potápěčům se chová neagresivně. Nejvíce útoků bývá každoročně zaznamenáno na Havaji na surfaře. Je to obrovský žralok, který bývá dokonce delší než žralok bílý - největší žraloci dorůstají až sedmi metrů!

Připravujeme podrobnosti.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz