Zpravodajství

Výsledek ředitelského fotbálku z Noci filmových nadějí - video

Výsledek ředitelského fotbálku z Noci filmových nadějí - video

Shrňme si druhou Noc filmových nadějí. Do klubu na pražské Národní třídě dorazilo na šest stovek mladého filmu chtivých diváků, v klubu i na tv obrazovkách "Noc" zavírala až v šest ráno a Jan Svěrák se utkal s řediteli TV Nova a Markíza. My se na místě dozvěděli řadu zajímavých informací.


Návštěvníky klubu nejprve uvítal slovenský moderátor Roman Juraško a povola k sobě ředitele TV Nova Petra Dvořáka a TV Markíza Václava Miku. Po chvíli se na pódiu vystřídali moderátoři a Alice Vedlenová přizvala patrony "Nadějí". Režisér Jan Svěrák vyjmenoval sedmičku filmů, které se mu hodně líbily a vybídl autory, aby se přišli představit na pódium. V davu našel pouze dva. 

Ředitelé versus oskarový režisér
Po prvním slavnostním uvítání změřili síly ředitel TV Nova a Jan Svěrák. Později se souboj opakoval, ale Petru Dvořákovi přišel na pomoci jeho slovenský kolega Václav Mika. Dvořák pak turnaj komentoval slovy: "Pokud bychom stejným způsobem vyjednávali například o předkupu práv na Vratné lahve, tak bychom dopadli špatně."

Dvořák připustil další spolupráci se Svěrákem
Petr Dvořák prozradil, že televize Nova má zájem o všechny zajímavé projekty. "A Jan Svěrák je v našem hledáčku jako jeden z nejzajímavějších režisérů České republiky. Neprozradím asi nic tajného, že už se o spolupráci na pohádce Sedmero krkavců bavíme," dodal Dvořák. Více se dozvíte z naší reportáže.

Nezapomínejte podporovat své favority hlasováním v soutěži.
A pokud jste některé filmy nestačili, můžete si je promítnout díky našemu webu.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz