Zpravodajství

Za chaos v pražské dopravě si můžou sami řidiči!

Někteří řidiči v Praze ve středu při průjezdu centrem hlavním města zažívali peklo. Právě ve středu totiž odstartovala oprava tramvajových kolejí na malé straně. Mnoho řidičů tak stálo mnoho desítek minut v dlouhých kolonách. Pražský magistrát ale tvrdí, že za chaos v ulicích mohou řidiči sami. Jednoduše proto, že nerespektují dopravní značení.

Zácpy v této části hlavního města nejsou nikterak výjimečné. Chaos, který tu vládl ve střed, ale překvapil i ty nejotrlejší znalce místních poměrů. Katastrofa, kalamita, už to jedu třičtvrtě hodiny znělo z úst řidičů. O slabší povahy na ulici se pokoušely mrákoty.

Po nekonečném popojíždění v kolonách se před zraky řidičů zjevila dopravní značka, oznamující, že probíhá rekonstrukce kolejí. Za ní se pak objevila nepřekonatelná díra v silnici. Do práce kvůli zácpě přišli pozdě málem i někteří ministři.

Značení je dostatečné
Úředníci magistrátu ale výtky odmítají. Naše chyba to není, značení je dostatečné, za chaos můžou řidiči, říkají. A možná na tomto vysvětlení něco bude. O uzávěrce Letenské ulice informuje už 800 metrů před vyznačenou objížďkou jen těžko přehlédnutelná značka. Řidiči ji ale neregistrují.

Chaos v Praze skončí zřejmě až s koncem prací na kolejích. To bude přesně 2.září.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz