Zpravodajství

Hra pro sedmileté děti je plná sprostých slov!

Měsíčník Junior, časopis jednadvacátého století vhodný pro děti od sedmi let. Téměř v každém vydání děti najdou zajímavou přílohu. Jednu takovou našla i babička sedmiletého chlapce z Mostecka. Když ale počítačovou hru vnukovi pustila, byla v šoku. Celá hra je založená na vulgárních výrazech. Odborníci se shodují, že ohrožuje mravní výchovu mládeže a může být souzena jako trestný čin.

Pro hrubé výrazy si autoři hry nechodili daleko. Střílení do lidí a označení „vy paka" je jen slabý odvar. A sedmiletý chlapec s chutí opakuje vše, co slyší. Přitom nemá vůbec tušení, co nadávky, kterými je hra prošpikována, znamenají.

Chtěla, ať se něco naučí

Babička časopis s přílohou koupila vnoučatům v domnění, že se zabaví a něčemu přiučí. V tom se asi nemýlila. Jen s tím rozdílem, že se děti učí sprostá slova.

Střílečky a sprostá slova

Princip hry spočívá v tom, že stíhačka likviduje protivníky. Začátek každé mise je opepřen vulgárními výrazy. Co je horší, stupňují se. Časopis se přitom doporučuje dětem od sedmi do jedenácti let.
Podle odborníků by hra neměla být vůbec vydána. Hraním se dítěti výrazy dostávají do podvědomí. Vydání takové hry určené dětem může být dokonce trestným činem.

Časopis se brání

Šéfredaktor časopisu se hájí tím, že za přílohu odpovídá marketing. Tam TV Nova ale řekli, že se vedení od vydání hry vyměnilo. Po našem upozornění chtějí přílohu překontrolovat.

Podobné hry nejsou na trhu zdaleka výjimkou. Rodiče by se proto měli podle psychologů nejdříve podívat, co vlastně dítěti do počítače instalují.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz