Zpravodajství

Zloději ukradli přes kilometr vedení vysokého napětí

Zloději ukradli přes kilometr vedení vysokého napětí
Zdroj: TV Nova

Kuriózní krádež se stala v Kroměříži. Zloději tam ukradli téměř kilometr a půl vedení vysokého napětí. Dráty nejprve odpojili od proudu a potom postupně rozstříhali. Škoda je téměř 200 tisíc korun.

Ukradnout vedení vysokého napětí není nic jednoduchého. Zloději museli vylézt do výšky nejméně sedmi metrů. To jde jedině po žebříku nebo za pomocí plošiny.

Nikdo si ničeho nevšiml

A museli se i dost nadřít. Kilometr a půl kabelů váží nejméně dvě tuny. Rozstříhat a naložit vodiče zlodějům trvalo dlouhé hodiny, přesto si nikdo ničeho nevšiml.

Dokonce i energetická společnost se o problému dozvěděla až za několik dnů. Prý proto, že vedení se normálně nepoužívá.
Přesto byl v drátech proud, který museli zloději vypnout. Podle energetiků šlo o profesionály, kteří věděli, co dělají.

Policie se domnívá, že zloději chtějí vedení prodat ve sběrnách surovin. Pátrali tedy i tam, ale nic nenašli. Ve sběrně by za 2 tuny vodičů dostali maximálně 40 tisíc. Pokud je policisté vypátrají, můžou strávit až tři roky ve vězení.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Píše se na Deník.cz