Zpravodajství

České dráhy vs. Drážní inspekce: rozdílné názory na tragickou nehodu

Drážní inspekce označila železniční stanici Brandýs nad Orlicí pro cestující za životu nebezpečnou. Stalo se tak na základě vyšetřování tragické události z prosince loňského roku, kdy rychlík srazil ženu, která vystupovala z osobního vlaku. Podle inspekce je totiž stanice technicky a organizačně tak špatně zabezpečena, že se tragédie může kdykoli opakovat. České dráhy ale výroky inspekce rezolutně odmítají.

Na prosinec 2006 v Brandýse nad Orlicí nezapomenou. Žena s dcerou vystoupily z vlaku. Když chtěly přejít přes namrzlý železniční přechod, dcera uklouzla a matka ji zachraňovala. Ve chvíli, kdy se vracela pro tašky, ji srazil rychlík.

Drážní inspekce dává vinu Českým drahám. Ty to ale odmítají. Podle nich se žena neměla vracet pro tašky. A navíc prý měla dost času na to, aby z kolejiště utekla, protože rychlík na ni troubil.

Rodina mlčí

Rodina mrtvé ženy nemá sílu mluvit s médii. Jejich právník teď bojuje, aby dráhy uznaly vinu.

I Drážní inspekci se přístup drah nelíbí, proto brandýskou stanici zkontrolovala. Případ teď začíná řešit i Drážní úřad, který naznačuje, že dráhy jistý díl viny asi ponesou.

Je ale prý potřeba vyšetřit i to, zda sražená žena podle předpisů dostatečně dbala o svou bezpečnost.

Pokud Drážní úřad nakonec označí za viníka tragédie ČD, hrozí jim pokuta až 10 milionů korun a odpovědní lidé by se měli zpovídat před soudem.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz