Zpravodajství

Parašutistka musela skočit v bouřce, odnesla to na zdraví!

Český parašutismus si do své historie připsal velmi vážnou nehodu. Na mosteckém letišti dvanáct parašutistů na pokyn od řídícího instruktora z věže vyskočilo do bouřkového mraku. Některé z nich odhodil až tři kilometry od cíle, tedy od letiště, a jedna z parašutistek si při dopadu na zem zlomila kyčel. Zodpovědný instruktor vinu popírá. Mostecká policie, která se ještě ten den o případ zajímala, nic nevyšetřila, začíná až teď, tedy po měsíci, na náš podnět.

Bouřka tak, jak ji vidíme ze země. Pro parašutistu ve 3 kilometrech nad zemí může ale znamenat jistou smrt. Eva Hepnerová má za sebou 100 seskoků, když dostala pokyn od instruktora z věže skočit, udělala to. Najednou byla v bouřkovém mraku a začal ji vtahovat dovnitř.
Po tvrdém dopadu na zem několik kilometrů od letiště má zlomený krček v kyčli. Půl roku nemůže chodit a děsí se umělého kloubu - mohla ale dopadnout hůř.

Eva Hepnerová na instruktora, který jí vyskočit nařídil, podává trestní oznámení a chce se soudit o náhradu škody. Instruktor ale vinu necítí.
Po nehodě se ještě tři hodiny několik parašutistů pohřešovalo a hledala je policie. Ta potom vyslýchala Evu Hepnerovou přímo v nemocnici, po měsíci ale tvrdí - nic jsme nevyšetřovali.

Nehodou se zabývá taky Aeroklub ČR - podle něj k porušení předpisů nedošlo. Od mraku byli prý parašutisti dostatečně daleko a další argument - na to, co se dělo v mraku a při přistání, nejsou svědci.

Český aeroklub podobnou nehodu za 40 let nepamatuje. I tak je ale tento rok extrémní - inspekce řeší 4-5 nehod parašutistů týdně.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz