Zpravodajství

Trojitá koncertní dávka kultovních IAMX

Britská lahůdka, které se zdá, že jí nikdy není dost, kapela IAMX má s československým publikem smluveno na podzim hned trojí dostaveníčko. Zvukový i vizuální útok s dynamickým a nenapodobitelným frontmanem Chrisem Cornerem vás zasáhne začátkem října v Praze, Brně a Bratislavě.

Se svou směsicí dramatického synth rocku, temnotou nabitého popu a spletitě zkonstruované indie taneční muziky pobláznili IAMX evropský hudební trh. Coby headlineři vévodili festivalům v Rakousku, Belgii, České republice, Polsku a dalších zemích, přičemž si zahráli mimo jiné se skupinami jako Placebo, The Cardigans a Franz Ferdinand.

Jako elektro-glamový soundtrack k filmu Jana Švankmajera nebo prakticky neuchopitelný hybrid mezi sexy chvástavostí Prince a chladnou a soustředěnou vážností Roxy Music - takovým způsobem IAMX mixuje Chrisovy erotikou nabité vokály s hudbou ač zuřivou, přesto stále kontrolovatelnou a kontrolovanou.

V současnosti hudebním vodám vévodí novinkovou deskou "The Alternative", s níž přicválají taktéž k nám. S pozoruhodnými kinematografickými písněmi - od waltzového dramatu „President", přes údernou, sexuálně dravou „The Negative Sex" až po nezničitelně nakažlivý synthpop prudké „Spit It Out" se tato deska stává opravdovou alternativou mainstreamové hudební scény.

Prožijte si to na vlastní kůži - 4. října Praha, o den později Brno a šestého to IAMX rozjedou v Bratislavě.

D Smack U Promotion

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz