Zpravodajství

Vítěz první "Noci" dokončuje vybojovaný film

Vítěz první "Noci" dokončuje vybojovaný film

Toxymoron se jmenuje vítězný snímek z první Noci filmových nadějí, který režíroval Jakub Hussar. Mladý filmař v těchto dnech dokončuje svůj absolventský film Skeletoni, na němž se podílela televize Nova.

Tvůj snímek Toxymoron vyhrál hlasování první Noci filmových nadějí a tím jsi získal prostředky na další tvorbu. V jaké fázi je tvůj nový film?
Ten snímek se v těchto dnech dokončuje a máme za sebou v podstatě rok intenzivní práce. Od školy jsme dostali deadline, který chceme dodržet. To znamená, že 8. září film dorazí do školy, tam se odpromítá a potom si v říjnu odbude premiéru někde v pražském a českobudějovickém kině.

Přál by sis, aby byl ten film zařazen do vysílání TV Nova?
Já s tím i tak trošku počítám. Je to i v zájmu televize, která na to významně přispěla finančně i svým zázemím. Natáčeli jsme totiž v ateliérech na Nově. Nova i my budeme rádi, když ta spolupráce vyústí v televizní promítání.

Přibliž nám svůj nový film Skeletoni.
Ten film nejde úplně přesně charakterizovat, to mě na tom nejvíc baví. Vzniká v koprodukci s Novou a s fondem kinematografie. Podílí se na něm i Jihočeský kraj a naše filmová škola. Je to sci-fi detektivně-akční komedie. Těch žánrů je víc a jsou namíchané do takového koktejlu. Ještě naznačím, že se to odehrává na jiné planetě v dopravní zácpě, kde uvíznou dva detektivové, kteří převážejí vězně. A pak se tam semele série určitých událostí. Sedmadvacetiminutový film má tak našlapané tempo, že to lidi může doopravdy bavit. 

Podílel se na tom snímku i někdo ze známých osobností?
Hraje tam docela dost zajímavých herců: Vladimír Javorský, Karel Dobrý, Kryštof Hádek, Yvetta Blanarovičová, Martin Písařík a Petra Nesvačilů. Hudbu skládal Vladimír Franz a moc se mi líbí, jak se mu to povedlo. Doufám, že to tvůrčí úsilí a plno zajímavých lidí vyústí v to, že film bude mít nějakou kvalitu.

Do soboty 1. září můžete hlasovat pro své filmové favority z Noci filmových nadějí II.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz