Zpravodajství

Vítěz první "Noci" dokončuje vybojovaný film

Vítěz první "Noci" dokončuje vybojovaný film

Toxymoron se jmenuje vítězný snímek z první Noci filmových nadějí, který režíroval Jakub Hussar. Mladý filmař v těchto dnech dokončuje svůj absolventský film Skeletoni, na němž se podílela televize Nova.

Tvůj snímek Toxymoron vyhrál hlasování první Noci filmových nadějí a tím jsi získal prostředky na další tvorbu. V jaké fázi je tvůj nový film?
Ten snímek se v těchto dnech dokončuje a máme za sebou v podstatě rok intenzivní práce. Od školy jsme dostali deadline, který chceme dodržet. To znamená, že 8. září film dorazí do školy, tam se odpromítá a potom si v říjnu odbude premiéru někde v pražském a českobudějovickém kině.

Přál by sis, aby byl ten film zařazen do vysílání TV Nova?
Já s tím i tak trošku počítám. Je to i v zájmu televize, která na to významně přispěla finančně i svým zázemím. Natáčeli jsme totiž v ateliérech na Nově. Nova i my budeme rádi, když ta spolupráce vyústí v televizní promítání.

Přibliž nám svůj nový film Skeletoni.
Ten film nejde úplně přesně charakterizovat, to mě na tom nejvíc baví. Vzniká v koprodukci s Novou a s fondem kinematografie. Podílí se na něm i Jihočeský kraj a naše filmová škola. Je to sci-fi detektivně-akční komedie. Těch žánrů je víc a jsou namíchané do takového koktejlu. Ještě naznačím, že se to odehrává na jiné planetě v dopravní zácpě, kde uvíznou dva detektivové, kteří převážejí vězně. A pak se tam semele série určitých událostí. Sedmadvacetiminutový film má tak našlapané tempo, že to lidi může doopravdy bavit. 

Podílel se na tom snímku i někdo ze známých osobností?
Hraje tam docela dost zajímavých herců: Vladimír Javorský, Karel Dobrý, Kryštof Hádek, Yvetta Blanarovičová, Martin Písařík a Petra Nesvačilů. Hudbu skládal Vladimír Franz a moc se mi líbí, jak se mu to povedlo. Doufám, že to tvůrčí úsilí a plno zajímavých lidí vyústí v to, že film bude mít nějakou kvalitu.

Do soboty 1. září můžete hlasovat pro své filmové favority z Noci filmových nadějí II.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz